Op.Dr. Cem KARAS

Home page Op.Dr. Cem KARAS

About Us

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra, 9 Eylül Üniversitesi’nde KBB ve Baş Boyun Cerrahisi ihtisası yaparak, 9 Eylül Üniversitesi KBB Anabilim dalın da Uyku Apnesi ve Horlama ile ilgili olarak çok geniş sayıda hasta üzerinde çalışmalarda bulunmuştur. 2001 yılından itibaren ilgi alanı olan rinoloji üzerine yoğunlaşmaya başlayan Op.Dr. Cem Karas, ardından uzman olarak 9 eylül üniversitesi KBB anabilim dalında görev almıştır.

Vatani Görevini Gelibolu Askeri Hastanesinde yaptığı dönemde rinolojiye olan ilgisi daha da artmış ve bu süre zarfında şuanda popülerlik kazanan bir çok tekniği [ kapalı rnp, açık rnp ,karma rnp ,poligonal rnp ,letdown rnp ] gerçeleştirdiği 700 e yakın operasyon ile uygulama ve karşılaştırma olanağı bulmuş ve bu alanda uzmanlık kazanmıştır.

2006 yılında türkiyenin ilk avrupanın en büyük kbb hastanesi EKOL KBB HASTANESİ kuruluşunda yer almış ve 11 yıl boyunca hastanenin kurucu başhekimi olarak , daha çok rinoloji olmak üzere 25000 e yakın KBB ameliyatı gerçekleştirmiştir.

Ülkemizdeki , ihtisas alanı ilgili bir çok bilimsel derneğin yanı sıra Amerika ve Avrupa Fasial Plastik Cerrahi Akademisi European colloge of aesthetic medicine - surgery üyesidir.